Premier League oskarża Manchester City o łamanie zasad finansowych

0
60

Angielska Premier League oskarżyła Manchester City o ponad 100 naruszeń zasad finansowych ligi i skierowała klub do niezależnej komisji, zgodnie z oświadczeniem wydanym w poniedziałek.

City jest oskarżane o niedostarczanie dokładnych informacji finansowych zgodnie z zasadami Premier League od sezonu 2009/10 do kampanii 2017/18.

„Członkowie Komisji zostaną mianowani przez niezależnego przewodniczącego Panelu Sądowego Premier League” – napisano w oświadczeniu Premier League, dodając, że postępowanie będzie „poufne i przesłuchane na osobności”.

Premier League twierdzi również, że City nie przestrzegało przepisów UEFA dotyczących finansowego fair play (FFP) od sezonów 2013/14 do 2017/18 i nie przestrzegało zasad Premier League dotyczących zysków i zrównoważonego rozwoju od 2015/16 do 2017/18.

Zgodnie z zasadami, City może zostać zawieszone w lidze, mieć odebrane punkty lub zapłacić grzywnę, jeśli zostanie uznane za winne.

City zostało przejęte przez The Abu Dhabi United Group w 2008 roku i od tego czasu klub zdobył sześć tytułów Premier League, dwa Puchary Anglii i sześć Pucharów EFL, a także zajął drugie miejsce w Lidze Mistrzów w 2021 roku.

Brak postów do wyświetlenia