Przykłady premier filmowych przełożonych przez strajk w Hollywood

0
74
Cynthia Nixon z "Seksu w wielkim mieście" na strajku Hollywood (rp.pl)

Dla tych, którzy nie wiedzą, w Hollywood od kilku miesięcy trwa strajk gildii scenarzystów, do którego w lipcu dołączył też oddział aktorów. Spowodowało to wstrzymanie pracy większości planów filmowych i serialowych oraz zablokowało możliwość promocji poprzez wywiady. Oto kilka najnowszych przykładów premier filmowych, które zostały przełożone z powodu trwającego strajku.

Dawno nie było tak dużego strajku w Hollywood, który miałby tak znaczący wpływ na pracę filmowców. Z powodu trwającego od kilku miesięcy strajku amerykańskich scenarzystów, część produkcji filmowych wstrzymało pracę, inne się nawet nie rozpoczęły. Swojej pracy nie mogą również promować aktorzy, którzy poprzez dołączenie do strajku, mają zakaz publicznego pokazywania się i promowania przedsięwzięć z ich udziałem. Na ten moment wciąż niewiadomo kiedy strajk dobiegnie końca. Jeżeli strajkujący i przedstawiciele studiów filmowych nie dogadają się przed końcem sierpnia, pusty będzie czerwony dywan festiwalu w Wenecji, ponieważ strajkujący twórcy filmowi i aktorzy na nim nie staną. Przypomnijmy, że strajkujący domagają się wyższych płac. 90% tego przemysłu zarabia takie same stawki, jak przeciętna osoba w każdym innym zawodzie. Strajkujący biją również na alarm w kwestii zbyt dużego wykorzystywania sztucznej inteligencji. Obawiają się, że stracą prace, ponieważ już teraz jest to widoczne w aktorstwie, gdzie studia używają sztucznej inteligencji do skanowania ciał aktorów i wykorzystywania skanów do realizacji filmów, zamiast prawdziwych osób. Nie chcąc się dzielić z aktorami profitami za film, w którym wykorzystano ich skan.

Opisane powyżej sprawy dotykały do tej pory w głównej mierze ludzi z branży, jednakże teraz również i widownia zaczyna odczuwać skutki. To bowiem właśnie z powodu strajku premiery filmowe są przesuwane. Oto najnowsze przykłady premier filmowych, których daty zostały zmienione ze względu na trwający strajk.

Z powodu strajku z opóźnieniem do kin trafi film „Challnegers” z Zendayą w roli głównej. Zamiast 15 września 2023 roku, będzie to dopiero 26 kwietnia 2024 roku. Również z powodu trwającego strajku premiera produkcji „Biedne istoty” z Emmą Stone, Markiem Ruffalo i Willemem Dafoe w rolach głównych została przesunięta na grudzień.

CZYTAJ: Jannik Sinner świętuje życiowy sukces z bardzo kudłatym przyjacielem. Musisz to zobaczyć

CZYTAJ: Ten duet podbija internet! Zespół Foo fighters wywołał Michaela Buble na scenę. Musisz zobaczyć ten występ

Brak postów do wyświetlenia