Robert De Niro skończył 80 lat. Oto 5 naszych ulubionych filmów z aktorem

0
133
Robert De Niro (foto: Glamour)

17 sierpnia Robert De Niro obchodził swoje 80. urodziny. Zagraniczne media rozpisują się od kilku dni o gościach wystawnego przyjęcia De Niro z okazji tych urodzin. My skupimy się na naszych 5 ulubionych filmach z jego udziałem.

Kiedy słyszysz „Robert De Niro”, jaka pierwsza myśl przychodzi ci do głowy? Nam filmy gangsterskie. Przez lata De Niro nazbierał takich ról tak dużo, że część Włochów nawet protestowała kiedy w 2004 roku minister kultury Włoch ogłosił, że przyznano aktorowi włoskie obywatelstwo – De Niro odebrał ostatecznie obywatelstwo w 2006 roku. Robert De Niro to jednak zdecydowanie więcej. To też komedia, a nawet dramat sportowy. Wymieniamy 5 naszych ulubionych filmów z udziałem legendarnego aktora.

Wściekły Byk (1980)

„Wściekły Byk” to dramat sportowy, w którym Robert De Niro gra wybitnego i bardzo brutalnego w sposobie walki boksera, na którym boks z czasem wywołuje brak stabilizacji psychicznej, co wyładowuje on na swojej żonie. Film jest biografią pięściarza Jake’a LaMotty, który może pochwalić się niezwykłym bilansem walk zawodowych – 83 zwycięstwa na 106 stoczonych walk.

Ta produkcja zapewniła De Niro Oscara. Specjalnie na potrzeby filmu aktor przytył prawie 30 kilo i uczył się boksować.

Przebudzenia (1990)

W „Przebudzeniach” Robert De Niro stworzył niezapomniany duet aktorski z Robinem Williamsem. Ta oparta na faktach historia opowiada o lekarzu, w tej roli Robin Williams, który za pomocą eksperymentalnej terapii skutecznie przywracał do świadomości pogrążone w katatonii ofiary epidemii śpiączkowego zapalenia mózgu z lat 20. Jeden z nich, Leonard Lowe, w tej roli Robert De Niro, czyni zaskakujące postępy, ale wkrótce potem dochodzi do niespodziewanych komplikacji.

Depresja gangstera (1999)

Choć pisaliśmy na początku artykułu, że Robert De Niro to znacznie więcej, niż tylko aktor znany z ról gangsterskich, nie mogło zabraknąć tu filmu, w którym odgrywa szemranego typa, ponieważ był w tych kreacjach świetny. „Depresja gangstera” to nie jest typowa gangsterka. To komedia o dość osobliwym gangsterze. Cierpi on bowiem na depresję, ponieważ twierdzi, że jego praca wytwarza w nim zbyt dużo stresu. Pewnego dnia każe swojej prawej ręce znaleźć mu psychiatrę. Co z tego wyniknie? Według nas to jedna z najzabawniejszych komedii z jego udziałem.

Poznaj mojego tatę (2000)

„Poznaj mojego tatę” to komedia, w której Robert De Niro gra byłego agenta służb specjalnych. Postać będąca całkowitym przeciwieństwem gangsterów, tak często grywanych przez De Niro, ale tak samo radykalna. Pielęgniarz Greg Focker postanawia poprosić o rękę swoją narzeczoną, Pam. Wkrótce potem Greg wraz z narzeczoną wybiera się poznać przyszłych teściów. Na miejscu jednak okazuje się, że zdaniem ojca Pam, w tej roli Rober De Niro, nie nadaje się na męża dla jego ukochanej córki i na każdym kroku stara mu się to udowodnić.

Praktykant (2015)

Po 2015 roku pojawiło się kilka filmów z Robertem De Niro, w tym legendarny już „Irlandczyk”. Jednak to „Praktykant” najbardziej przykuł moją uwagę. To film o mężczyźnie w podeszłym wieku, który czuje się niepotrzebny społeczeństwu, choć uważa, że ma jeszcze dużo do zaoferowania. Dlatego zatrudnia się na staż w młodej i pracującej w szybkim tempie marce z branży modowej, gdzie zostaje przydzielony do wiecznie zajętej szefowej. Z czasem, rodzi się pomiędzy nimi nić porozumienia, która nieco zmienia nastawienie szefowej do życia.

CZYTAJ: W tym kraju „Barbie” ponosi klęskę finansową!

CZYTAJ: Nowo awansowany bramkarz Luton Town z Norwich

Brak postów do wyświetlenia