W tych krajach zabroniono puszczania seansów „Barbie”

0
70
Margot Robbie, premiera "Barbie" (foto: rp.pl)

„Barbie” to jeden z najgłośniejszych filmów tego roku. Produkcja bije rekordy zarobków i oglądalności. Istnieją jednak kraje, w których zabroniono puszczania jego seansów. Które to kraje i dlaczego nie zobaczymy w nich „Barbie”?

Ludzie oszaleli na punkcie filmu „Barbie” i zapełniają sale kinowe do ostatniego miejsca. Produkcja z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem szybko stała się tematem kontrowersji, ponieważ nie wszędzie spotkała się z aprobatą. Obraz o dojrzewaniu i znajdywaniu własnej siły oraz drogi życia został zakazany w kilku krajach zaraz po premierze kinowej 21 lipca tego roku.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich film był postrzegany jako naruszenie wartości islamskich, co doprowadziło do jego zakazu. Tymczasem Arabia Saudyjska uznała go za nieodpowiedni dla swoich widzów. W Wietnamie przedstawienie Morza Południowochińskiego w produkcji wywołało problemy, co doprowadziło do zakazu. Pakistan określił treść filmu jako nieislamską, tym samym go zakazując. W czwartek urzędnicy w Kuwejcie ogłosili, że zakazują filmu, ponieważ promuje on „idee i przekonania, które są obce kuwejckiemu społeczeństwu i porządkowi publicznemu”. Ministerstwo Kultury i Sztuki Algierii powiadomiło kina w miastach Algier, Oram i Constantine na początku tego tygodnia, aby „natychmiast” wycofały film, poinformował algierski serwis informacyjny 24H.

Czy to koniec zakazów, czy początek?

CZYTAJ: W tym kraju „Barbie” ponosi klęskę finansową!

CZYTAJ: Nowo awansowany bramkarz Luton Town z Norwich

Brak postów do wyświetlenia