Roger Federer oficjalnie zakończył karierę

Date:

Wybitny sportowiec, jeden z najlepszych tenisistów na świecie, lider światowego rankingu, czyli Roger Federer, kończy karierę sportową. Szwajcar po 24 latach odchodzi na zasłużoną, sportową emeryturę. Dwudziestokrotny mistrz wielkoszlemowy, karierę zakończył w parze z Rafaelem Nadalem – swoim wieloletnim przyjacielem i rywalem na korcie.

Szwajcar rozegrał ostatni mecz w 2021 roku z naszym rodakiem, Hubertem Hurkaczem w ćwierćfinale Wimbledonu. Polak pokonał Federera, który od tamtego czasu, przeszedł trzy poważne operacje kolana. Było to jedno z ostatnich wyjść na kort – kolejne miało miejsce w dniach 23-25 września 2022 roku w Londynie, gdzie wraz z Rafaelem Nadalem, Federer rozegrał swój ostatni mecz.

Federer przyznał, że do zakończenia kariery najbardziej przyczyniły się kwestie zdrowotne – po licznych kontuzjach, Szwajcar nie był w stanie odzyskać pełni sił. Po meczu z Hubertem Hurkaczem, gdzie przez rok poddał się wyżej wspomnianym operacjom kolana, tenisista stracił nadzieję na powrót do pełnej sprawności.

Roger Federer zakończył swoją karierę niepokonany – w meczu z Rafaelem Nadalem, zwycięstwo należało do Szwajcara. Pięciominutowa owacja na stojąco była świadectwem absolutnie wyjątkowego śladu, jaki pozostawił nie tylko w tenisie, ale w całym sporcie. Niekończące się rundy oklasków i okrzyki „Roger, Roger!” doprowadziły do łez nie tylko Federera, ale i Nadala, który płakał wraz ze swoim wieloletnim rywalem i przyjacielem.

To wielkie pożegnanie Maestro, było emocjonującym wydarzeniem zarówno dla tych, którzy towarzyszyli mu na korcie, jak i dla tych, którzy oglądali mecz sprzed telewizorów – intensywny, emocjonalnie narastający, znacznie przerósł oczekiwania pod względem wielkości i jakości wydarzenia, ale również kariery Rogera Federera.

Cieszący się ogromną sympatią Szwajcar ostatecznie potwierdził początek końca złotej ery tenisa. To piękne oglądać przyjaźń i wsparcie tych dwóch mężczyzn, którzy swoje serce oddali tenisowi. Prawdziwy, sportowy duch walki zawsze szedł w parze z duchem przyjaźni!

Przypominamy, że 41-letni Szwajcar w swojej karierze rozegrał ponad 1500 meczów, zdobył 103 tytułów singlowych i 20 wielkoszlemowych. Legenda!

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

Najlepsze filmy o Świętym Mikołaju, które możecie obejrzeć w Mikołajki

Dziś odwiedza wszystkich Święty Mikołaj. Wielu na to spotkanie czekało z utęsknieniem cały rok. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów o Świętym Mikołaju

Rafael Nadal i Cristiano Ronaldo otwierają wspólnie restaurację

Restauracje legend sportu rozszerzą teraz swój zasięg na bliskowschodnie miasto Dubaj w 2023 roku we współpracy z Leisure Quest.

Święty Mikołaj za granicą. Tradycje zagraniczne z okazji Mikołajek

Sprawdziliśmy, jak obchodzone są Mikołajki za granicą.

Bajkowy ślub królowej Elżbiety i księcia Filipa od wewnątrz: od napięć wojennych, po 9-stopniowy tort!

Poznali się jako nastolatkowie i cieszyli się 73-letnim stażem...