Roman Polański powraca z nowym filmem. Wielkie nazwiska w obsadzie

0
127

Pomimo mnożących się wciąż oskarżeń o molestowanie seksualne, Roman Polański nie przestaje pracować, a aktorzy wciąż chcą u niego grać. W najnowszym filmie polskiego reżysera zobaczymy światowe gwiazdy. Oto co musicie wiedzieć o „The Palace”.

„The Palace”. Najnowszy film Romana Polańskiego z gwiazdorską obsadą nadchodzi

„The Palace” to najnowszy film w reżyserii Romana Polańskiego. Akcja tej czarnej komedii będzie rozgrywać się na przyjęciu sylwestrowym w 1999 roku, które przybierze nieoczekiwany bieg wydarzeń.

Na ekranie zobaczymy m.in. legendarnego Johna Cleese’a („Monty Python”), Mickey Rourke („Zapaśnik”), Joaquim de Almeida („24 godziny”). Za muzykę do filmu odpowiada zdobywca Oscara Alexandre Desplat.

Roman Polański jest reżyserem i współautorem scenariusza. Reżyser współtworzył scenariusz z Jerzym Skolimowskim i Ewą Piaskowską. Przypomnijmy, że Jerzy Skolimowski walczy aktualnie o Oscara ze swoim filmem „IO”, który został nominowany do nagrody w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”.

Kiedy premiera?

Premiera filmu „The Palace” została zaplanowana na 6 kwietnia 2023 roku, jednak nie jest ona jeszcze przesądzona. Wszystko ze względu na trudności, jak przez oskarżenia o molestowanie, spotykają Polańskiego.

Wiele krajów wycofało się zarówno z finansowania, jak i z dystrybucji filmu w swoich kinach. Są to m.in. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Prawa do filmu miały ponoć jednak kupić Niemcy i Hiszpania, a Francja i Włochy nie wykluczyły opcji, że premiera „The Palace” miałby się odbyć na ich najsłynniejszych festiwalach. W przypadku Francji mowa o Cannes, a we Włoszech, o festiwalu w Wenecji. Polański, pomimo oskarżeń o molestowanie, wciąż cieszy się bowiem dużym uznaniem i popularnością. Przykładowo, choć Francja zrezygnowała z finansowania projektów reżysera, to ostatni film Polańskiego („Oficer i szpieg”, 2020) był tam finansowym hitem i zdobył trzy statuetki Cezara, najważniejszych nagród francuskiego przemysłu filmowego.

Brak postów do wyświetlenia