Rozbita gitara Kurta Cobaina sprzedana za 10-krotność pierwotnej ceny!

0
115
Kurt Cobain (Onet kultura)

Rozbita gitara Kurta Cobaina sprzedana. Wokalista Nirvany i ikona rocka zniszczył wiele gitar w trakcie swojej kariery. Jedna z takich gitar została niedawno sprzedana za ponad 10-krotność pierwotnej ceny!

Od śmierci Kurta Cobaina minęło już 29 lat. To więcej niż muzyk żył. Cobain popełnił samobójstwo w wieku zaledwie 27 lat. Muzyk zastrzelił się we własnym domu. Zostawił żonę i dziecko. Choć lata mijają popularność Cobaina i Nirvany nie słabnie. Po płyty zespołu sięgają nowe pokolenia. Nic więc dziwnego, że przedmioty pozostałe po legendarnym piosenkarzu wciąż budzą takie zainteresowanie.

Gitara elektryczna Kurta Cobaina , którą kiedyś rozwalił w studiu nagraniowym, została sprzedana za 595 900 dolarów. Był to czarny . Cobain zmiażdżył gitarę, podczas gdy Nirvana nagrywała „Endless, Nameless” na swój przebojowy album „Nevermind”. Instrument został niedawno sprzedany na aukcji za ponad 10-krotność szacowanej pierwotnej ceny. Co więcej, gitara była podpisana przez samego Cobaina. Ostała się, ponieważ po tym, jak Cobain ją rozwalił, złożono ją, ale nie można już było na niej grać.

Kultowy instrument został wystawiony na aukcję w nowojorskiej Hard Rock Cafe w zeszły weekend.

CZYTAJ: Próbował oszukać sędziego. Teraz zapłaci prawie tyle, ile zarobił w 2023 roku

CZYTAJ: Robert Karaś na dobrej drodze do pobicia rekordu 10-krotnego Ironmana

Brak postów do wyświetlenia