Studenci Politechniki Wrocławskiej nagrodzeni w międzynarodowym konkursie Intuiture2075

0
71
Zwycięski projekt studentów Politechniki Wrocławskiej w międzynarodowym konkursie Intuiture2075 (wroclife.pl)

Takie informacje zawsze nas cieszą. Studenci Politechniki Wrocławskiej zostali nagrodzeni w międzynarodowym konkursie Intuiture2075. Jury wyróżniło ich projekt samowystarczalnego osiedla przyszłości.

Jak będziemy mieszkać w 2075 roku? Być może tak jak widzą to w swoim projekcie osiedla przyszłości studenci Politechniki Wrocławskiej. To bowiem właśnie ich projekt samowystarczalnego osiedla został nagrodzony w międzynarodowym konkursie Intuiture2075, w którym głównym zadaniem uczestników było zaplanowanie koncepcji samowystarczalnego osiedla, jakie mogłoby funkcjonować w 2075 roku.

Dokładniej chodziło o to, aby zaprojektować osiedle 150 jednostek mieszkalnych mogących istnieć w 2075 roku, przy uwzględnieniu przewidywanej ewolucji oraz rozwoju technologi. Rozwiązania wykorzystane w projekcie miały również proponować rozwiązania na zwiastowane obecnie dla roku 2075 problemy oraz promować integrację sąsiedzką. Ostateczna koncepcja zakłada podzielenie osiedla na trzy strefy zawierające: jednostki mieszkalne uzupełnione o pokoje hostelowe (coliving), domy szeregowe (cohousing) oraz wolnostojące domy jednorodzinne. Dodatkowo na terenie zlokalizowano trzy centra usługowe o różnej funkcji: komercyjnej, edukacyjnej i rolno-hodowlanej, w których znajdują się m.in. strefy co-workingowe, dom kultury, sady, farmy wertykalne i uprawy permakulturowe.

Jury konkursu nagrodziło projekt autorstwa Mai Stankowskiej, Klaudii Ryś i Mateusza Baranowskiego. To studenci Wydziału Architektury na Politechnice Wrocławskiej, którzy przygotowali zwycięską koncepcję na studiach magisterskich pod opieką dr inż. arch. Anny Miśniakiewicz. W konkursie wzięli udział studenci z ponad 30 uniwersytetów w 11 krajach.

Tak prezentuje się projekt studentów Politechniki Wrocławskiej.

CZYTAJ: Przyłapany na dopingu Robert Karaś znów przemówił. Oskarża media

CZYTAJ: Wrocławska willa słynnego Maxa Berga na sprzedaż za 14 milionów! Zobaczcie jak wygląda w środku

Brak postów do wyświetlenia