Sum 41 kończy karierę. Ten album będzie ich ostatnim

0
109
Sum 41 (foto: consequence.net)

Kanadyjski zespół rockowy Sum 41 ogłosił zakończenie kariery. Kapela była aktywna przez prawie 30 lat. Teraz ogłosiła rozstanie i wydanie finalnego albumu. Zakończenie kariery uzupełni pożegnalna trasa koncertowa.

„Sum 41 się rozpadnie.” – napisano w oświadczeniu zespołu.

„Nadal będziemy kończyć wszystkie nasze nadchodzące trasy koncertowe w tym roku i nie możemy się doczekać wydania naszego ostatniego albumu „Heaven :x: Hell” wraz z ostatnią światową trasą koncertową, aby to uczcić. Bycie w Sum 41 od 1996 roku przyniosło nam jedne z najlepszych chwil w naszym życiu. Jesteśmy na zawsze wdzięczni naszym fanom, zarówno starym, jak i nowym, którzy wspierali nas pod każdym względem. Trudno jest wyrazić miłość i szacunek, jaki mamy dla was wszystkich i chcieliśmy, abyście naszą decyzję najpierw usłyszeli od nas” – kontynuowała kapela.

Nie są jeszcze znane szczegóły pożegnalnej trasy koncertowej zespołu. Grupa nie podała też daty wydania finałowego krążka „Heaven :x: Hell”. Sum 41 poinformował, że o szczegółach dotyczących występów i płyty poinformuje w późniejszym czasie.

Sum 41 powstało jako kapela wykonująca covery utworów zespołu NOFX. Swój debiutancki album z autorskim materiałem wydali w 2001 roku. Na płycie „All Killer No Filler” znalazła się piosenka „Fat Lip”, która pozostaje najpopularniejszą kompozycją Sum 41.

CZYTAJ: Robert De Niro został po raz siódmy ojcem!

CZYTAJ: Iga Świątek bije rekord legendarnej Sereny Williams!

Brak postów do wyświetlenia