Światowy Dzień Wzroku. 12 października zadbaj o swój wzrok

0
82
fot. Jagran Josh

12 października obchodzimy Światowy Dzień Wzroku. W tym dniu skupiamy uwagę świata na znaczeniu higieny oczu i zapobieganiu ślepocie oraz zachęcamy do badań wzroku. Czy ty byłeś już dzisiaj u okulisty?

Światowy Dzień Wzroku obchodzony jest na całym świecie co roku w drugi czwartek października, a jego celem jest podnoszenie świadomości na temat ślepoty i wad wzroku.

Nasze oczy to jedna z najważniejszych części naszego ciała. To dzięki nim widzimy i doświadczamy oraz obserwujemy świat. To też jeden z delikatniejszych obszarów naszego ciała. To dlatego tak ważne jest dbanie o ich stan i ich regularne badanie. Jedynie szybka reakcja na zmianę ich stanu, uchroni nas przed poważnymi wadami i druzgoczącymi w skutkach problemami z widzeniem, czy ślepotą. Szybka reakcja oznacza regularne badanie oczu, czyli wizyty u okulisty. Pamiętaj o spotkaniach ze specjalistą szczególnie wtedy, gdy ktoś z twoich najbliższych ma problemy z oczami, ponieważ część chorób wzroku jest dziedziczna.

Na całym świecie 1,1 miliarda ludzi ma nieleczoną lub możliwą do uniknięcia wadę wzroku. To jedna ósma światowej populacji – prawie tyle ludzi, ile jest w Europie i USA razem wziętych. Czas z tym skończyć i zadbać o wzrok. W końcu mamy tylko jedne oczy.

To co, idziesz dziś do okulisty? 12 października szereg zakładów optycznych oferuje tańsze lub darmowe badanie. Przykładowym salonem, w którym za darmo zbadasz wzrok jest Fielmann.

CZYTAJ: Joanna Kulig została członkinią Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zdecyduje, kto dostanie Oscara!

CZYTAJ: Szef Tennis Australia: Rafa potwierdził, że zagra na Australian Open 2024

Brak postów do wyświetlenia