Takiej ropuchy jeszcze nie widzieliście! Waży prawie 4 kg i jest jadowita!

0
165

Strażnicy przyrody z Parku Narodowego Conway w Australii znaleźli ropuchę gigantycznych rozmiarów. Ważyła 3,7 kilogramów i była sześć razy większa od przeciętnej ropuchy. Strażnicy nazwali ją Toadzilla, czyli ropucha-Godzilla. Toadzilla to tzw. ropucha Aga, która jest jadowita!

Toadzilla, czyli ropucha olbrzymia Aga

Ropucha-Godzilla znaleziona przez strażników przyrody w Parku Narodowym Conway w Australii była przedstawicielką gatunku ropuchy olbrzymiej, czyli agi (Rhinella marina).

Aga to olbrzymia ropucha, która osiąga wielkość do 26 cm, a jej przeciętna waga wynosi 2,5 kg. Ropucha olbrzymia pochodzi z Ameryki Południowej. W Australii zamieszkuje od 1935 roku, kiedy to sprowadzono ją do stanu Qeensland do walki z plagą chrząszcza trzcinowego. Aga jest jadowita. Jej skóra jest toksyczna, ponieważ zawiera bufotoksynę. Stanowi śmiertelne zagrożenie dla zwierząt i od przybycia do Australii doprowadziła do wyginięcia niektórych australijskich drapieżników.

Strażnicy Parku Narodowego Conway znaleźli rekordowo dużą ropuchę olbrzymią

Znaleziona przez strażników Aga była gigantycznych rozmiarów i pobiła dotychczasową zanotowaną rekordzistkę, która ważyła 2,65 kg i miała długość 38 cm. Znaleziona teraz ropucha ważyła aż 3,7 kg i wyglądała jak futbolówka z nogami, jak to powiedziała jedna z osób, która znalazła ropuchę.

Nazwana pieszczotliwie Toadzilla została sfotografowana i uśpiona ze względu na to, że poprzez swoją jadowitość została uznana za jedno z największych zagrożeń dla australijskiej przyrody.

Brak postów do wyświetlenia