Takiej ropuchy jeszcze nie widzieliście! Waży prawie 4 kg i jest jadowita!

Date:

Strażnicy przyrody z Parku Narodowego Conway w Australii znaleźli ropuchę gigantycznych rozmiarów. Ważyła 3,7 kilogramów i była sześć razy większa od przeciętnej ropuchy. Strażnicy nazwali ją Toadzilla, czyli ropucha-Godzilla. Toadzilla to tzw. ropucha Aga, która jest jadowita!

Toadzilla, czyli ropucha olbrzymia Aga

Ropucha-Godzilla znaleziona przez strażników przyrody w Parku Narodowym Conway w Australii była przedstawicielką gatunku ropuchy olbrzymiej, czyli agi (Rhinella marina).

Aga to olbrzymia ropucha, która osiąga wielkość do 26 cm, a jej przeciętna waga wynosi 2,5 kg. Ropucha olbrzymia pochodzi z Ameryki Południowej. W Australii zamieszkuje od 1935 roku, kiedy to sprowadzono ją do stanu Qeensland do walki z plagą chrząszcza trzcinowego. Aga jest jadowita. Jej skóra jest toksyczna, ponieważ zawiera bufotoksynę. Stanowi śmiertelne zagrożenie dla zwierząt i od przybycia do Australii doprowadziła do wyginięcia niektórych australijskich drapieżników.

Strażnicy Parku Narodowego Conway znaleźli rekordowo dużą ropuchę olbrzymią

Znaleziona przez strażników Aga była gigantycznych rozmiarów i pobiła dotychczasową zanotowaną rekordzistkę, która ważyła 2,65 kg i miała długość 38 cm. Znaleziona teraz ropucha ważyła aż 3,7 kg i wyglądała jak futbolówka z nogami, jak to powiedziała jedna z osób, która znalazła ropuchę.

Nazwana pieszczotliwie Toadzilla została sfotografowana i uśpiona ze względu na to, że poprzez swoją jadowitość została uznana za jedno z największych zagrożeń dla australijskiej przyrody.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...