Taylor Swift z historycznym rekordem w branży muzycznej

0
79
Taylor Swift (Lapresse)

Taylor Swift została pierwszą artystką w historii przemysłu muzycznego z największą liczbą albumów, które dotarły do numeru 1 w rankingach sprzedaży i popularności. Piosenkarka pobiła rekord wielkiej gwiazdy.

Amerykańska piosenkarka Taylor Swift przeżywa kolejny udany sezon w karierze. Dzięki płycie „Midnights” i niedawnej reedycji albumu „Speak Now” o nazwie „Speak Now (Taylor’s Version)” artystka została się muzykiem z największą liczbą albumów numer jeden w historii przemysłu muzycznego. 33-letnia Swift wyprzedziła Barbrę Streisand (11 albumów numer jeden). Swift ma takich albumów 12.

Taylor Swift została też pierwszą żyjącą artystką od prawie 60 lat, która za sprawą „Folklore”, „Lover” i wspomnianych już „Midnights” i „Speak Now (Taylors Version)” umieściła cztery albumy na czołowych miejscach. Według Luminate, „Speak Now (Taylors Version)” jest najlepiej sprzedającym się albumem wydanym do tej pory w 2023 roku z 716 000 egzemplarzami, przewyższając 501 000 egzemplarzy piosenkarza country Morgana Wallena. Z tych 716 000 sztuk 506 600 egzemplarzy sprzedano tradycyjnie (410 000 w formacie fizycznym, a pozostałe 96 600 w formacie cyfrowym).

CZYTAJ: Rozwodzi się jedna z ulubionych par Hollywood

CZYTAJ: Novak Djokovic ukarany rekordową grzywną za rozbicie rakiety w finale Wimbledonu

Brak postów do wyświetlenia