Tego nie rób w upał!

0
81
Pogoda (superexpress)

Tego nie rób w upał!. Będzie ci tylko cieplej. Oto nasze wskazówki czego unikać w gorące dni, aby nie było nam za gorąco.

Zbyt małe ilości wody

Jeśli toś ci mówi, żebyś tyle nie pił, bo będziesz się pocić lub biegać do toalety, zlekceważ tę uwagę. Zbyt mała ilość wody w organizmie w letnie di może prowadzić do odwodnienia, a to do śmierci. W upały pij, jak najwięcej, bo to nawadnia i schładza organizm.

Omijanie soli

Sól niech stanie się twoim przyjacielem w upalne dni. Naszą najlepszą obroną przed gorącem jest pocenie się, a żeby móc się pocić, potrzebujemy soli. Skutki braku soli w organizmie to najpierw szybsze męczenie, potem trudności z koncentracją, niepokój, aż wreszcie nudności i skurcze mięśni. Dodatkową sól możemy przyjmować w postaci lekko posolonej wody, tabletek solnych albo po prostu mocniej soląc potrawy.

Zaprzestanie aktywności

-Negatywnie na krążenie działa brak ruchu. Krew w naszym organizmie płynie z żył nóg do serca wbrew grawitacji, dlatego taki przepływ wspomagają zastawki żylne. One kierują krew w określoną stronę i zapobiegają cofaniu się. Natomiast działają tylko, gdy nogi są w ruchu, gdy się nie ruszamy, zastawki są zamknięte. Wówczas w nogach zaczyna gromadzić się nadmiar wody. Złagodzenie przyniesie odpoczynek z uniesionymi do góry stopami, by krew mogła z nich odpłynąć – radzi Adam Janas. Pamiętaj, aby przed wykonywaniem aktywności fizycznej na słońcu posmarować się kremem z filtrem.

Zostawiaj otwarte okna na cały dzień

Oczywiście ważne jest zapewnienie stałego przepływu powietrza, ale latem z tym uważaj. Zamknij okna na czas, w którym temperatura powietrza jest najwyższa, ponieważ wtedy powietrze stoi i jeśli wpuścisz je do domu, będzie ci jeszcze cieplej. W największe upały zamknij okna, zasłoń rolety i otwórz okna i odsłoń zasłony rano lub wieczorem, kiedy temperatura jest niższa i jest wiatr.

READ: Nick Kyrgios: Tylko ja mogę pokonać Novaka Djokovica na Wimbledonie

READ: Czekacie na nowego Bonda? AI pokazuje jak wyglądaliby w roli 007 typowani na niego aktorzy

Brak postów do wyświetlenia