The Beatles powraca z ostatnią piosenką!

0
89
The Beatles (fot. upworthy)

The Beatles wydali nową piosenkę. Jak to możliwe? Przecież John Lennon od lat nie żyje. Wszystko dzięki taśmie przekazanej przez żonę Lennona żyjącym członkom kapeli. Oto wszystko, co wiemy o „Now And Then”.

The Beatles zakończyło swoją działalność jeszcze za życia Johna Lennona. Ich muzyka pozostaje jednak wciąż żywa, więc świat oszalał, kiedy dowiedział się, że The Beatles wydają nową piosenkę.

„Now and Then” nie oznacza wznowienia działalności zespołu. Sama piosenka też nie jest do końca nowa. „Now And Then” stworzył jeszcze John Lennon. Choć Yoko Ono, żona Lennona, przekazała taśmę żyjącym Beatlesom, to nie mogli nic z nią zrobić. Nie istniała bowiem metoda, która pozwalała na ingerencję w taśmę w celu oddzielenia głosu od instrumentu. W końcu jednak znaleziono metodę, która umożliwiła separację wokalu Lennona i instrumentu, a to z kolei pozwoliło żyjącym Beatlesom dograć do głosu Lennona instrumenty i złączyć wszystko w całość.

Mówi się, że piosenka zatytułowana „Now And Then” pochodzi z nagrania znalezionego na kasecie, którą Lennon nagrał przed tragicznym zamachem w 1980 roku. Ponoć też żyjącym Beatlesom przy pracy nad utworem pomagała sztuczna inteligencja. Dla potwierdzenia tego, że wydanie utworu nie oznacza powrotu The Beatles, jest fakt, że sam zespół promuje singiel jako ostatni utwór The Beatles.

CZYTAJ: Obsada „Przyjaciół” przerwywa milczenie. Cox, Kudrow, Aniston, LeBlanc i Schwimmer żegnają Perry’ego

CZYTAJ: Poznaliśmy cel zbiórki pieniędzy 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Brak postów do wyświetlenia