„Titanic” powraca do kin z okazji 25. rocznicy. Wrocławski DCF zaprasza na seans

0
90

Z okazji 25. rocznicy premiery kultowy „Titanic” Jamesa Camerona powraca na duży ekran! W ostatni weekend lutego film będzie można oglądać we wrocławskim DCF-ie.

Widzieliście kiedyś „Titanica” na dużym ekranie? My nie, dlatego musimy przyznać, że propozycja wrocławskiego DCF-u wydaje się nam niezwykle kusząca.

„Titanic” to historia zakazanej miłości, która rozgrywa się w czasie feralnego rejsu Titanica, największego ruchomego obiektu, jaki kiedykolwiek zbudowano. Statek miał być niezatapialny. Zatonął w dziewiczym rejsie po zderzeniu z górą lodową 15 kwietnia 1912 roku. W takich właśnie okolicznościach zakochują się w sobie dziewczyna z wyższych sfer Rose i robotnik Jack. Czy ich miłość przetrwa katastrofę?

„Titanic” w reżyserii Jamesa Camerona to monumentalne dzieło, które na lata wyznaczyło styl kręcenia filmów miłosnych i katastroficznych. To też absolutny rekordzista Oscarów. Film zdobył aż 11 statuetek: za najlepszy film, najlepszą reżyserię, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż filmowy, najlepszą scenografię, najlepsze kostiumy, najlepszą muzykę oryginalną do dramatu i najlepszą piosenkę, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż efektów dźwiękowych i najlepsze efekty specjalne. Po premierze w 1997 roku „Titanic” zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej kasowych produkcji wszech czasów i obecnie jest trzecim najlepiej zarabiającym filmem na świecie.

Z okazji 25. rocznicy premiery filmu na całym świecie organizowane są pokazy filmowe, a James Camerona nakręcił nowy dokument poświęcony filmowi. Do świętowania urodzin filmowego Titanica przyłącza się też DCF. Kino zaprasza na seanse „Titanica” w 3D 24 lutego i 26 lutego. Bilety są do kupienia na stronie kina.

Brak postów do wyświetlenia