To już dzisiaj dowiemy się, czy polski kandydat do Oscarów dostanie nominację!

Date:

24 stycznia w godzinach popołudniowych zostaną ogłoszone oficjalne nominacje do Oscarów 2023. Wśród kandydatów jest polski tytuł. „IO” to film w reżyserii Jerzego Skolimowskiego w międzynarodowej obsadzie.

„IO”. Historia opowiedziana oczami zwierzęcia

„IO” to film w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, który opowiada o świecie widzianym oczami szarego osiołka. O ludziach widzianych oczami osiołka. O porażce, smutku, radości i wszystkim, co pomiędzy z perspektywy zwierzęcia.

W filmie występują m.in. Sandra Drzymalska, Isabelle Huppert, Lorenzo Zurzolo, czy Mateusz Kościukiewicz

„IO”. Polski kandydat do Oscara

„IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego znalazł się na shortliście Oscarów 2023. To lista wstępnie wyselekcjonowanych kandydatów, spośród których wybiera się oficjalnych nominowanych. Znalezienie się na niej jest już połową sukcesu, ponieważ oznacza to, że film zwrócił na siebie uwagę.

Dziś dowiemy się w końcu, czy film Jerzego Skolimowskiego został wyłoniony z shortlisty, jako oficjalny kandydat do Oscara.

24 stycznia ogłoszone zostaną oficjalne nominacje do Oscarów 2023

Już dziś, 24 stycznia, dowiemy się, czy nasz polski kandydat dostał oficjalną nominację. Wydarzenie, na którym Akademia ogłosi nominacje, odbędzie się w godzinach popołudniowych i będzie transmitowane na żywo. Wydarzenie będzie można śledzić na oficjalnej stronie Oscarów, czy na Youtube, Facebooku lub Twitterze.

tabola

Podziel się :)

UDOSTĘPNIJ POST

Popularn

Więcej
PODOBNE

John Williams ustanowił wyjątkowe dwa rekordy kolejną nominacją do Oscara

John Williams tworzy historię. Dzięki swojej nominacji za muzykę do filmu "Fabelmanowie" kompozytor pobił swój własny rekord największej ilości oscarowych nominacji otrzymanych przez żyjącą osobę.

Znamy nominacje do BAFTA 2023. Kto może zdobyć brytyjskiego Oscara?

Tegoroczna gala rozdania nagród BAFTA odbędzie się 19 lutego. Nagrody zostaną rozdane po raz 76. Spójrzmy więc na tegorocznych nominowanych do brytyjskiego Oscara.

Na Mount Everest mieszkają koty! Spotkasz je na południowej ścianie największej góry świata

Okazuje się, że Mount Everest ma rzadkiego lokatora. Naukowcy z Wildlife Conservation Society odkryli, że na południowej ścianie najwyższej góry świata mieszkają koty!

Chora na raka mówi, że kulturystyka zmieniła życie i pomogła jej na nowo odkryć siebie

Kiedy Grace Guest po raz pierwszy zaczęła odczuwać zmęczenie,...