To już dzisiaj dowiemy się, czy polski kandydat do Oscarów dostanie nominację!

0
81

24 stycznia w godzinach popołudniowych zostaną ogłoszone oficjalne nominacje do Oscarów 2023. Wśród kandydatów jest polski tytuł. „IO” to film w reżyserii Jerzego Skolimowskiego w międzynarodowej obsadzie.

„IO”. Historia opowiedziana oczami zwierzęcia

„IO” to film w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, który opowiada o świecie widzianym oczami szarego osiołka. O ludziach widzianych oczami osiołka. O porażce, smutku, radości i wszystkim, co pomiędzy z perspektywy zwierzęcia.

W filmie występują m.in. Sandra Drzymalska, Isabelle Huppert, Lorenzo Zurzolo, czy Mateusz Kościukiewicz

„IO”. Polski kandydat do Oscara

„IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego znalazł się na shortliście Oscarów 2023. To lista wstępnie wyselekcjonowanych kandydatów, spośród których wybiera się oficjalnych nominowanych. Znalezienie się na niej jest już połową sukcesu, ponieważ oznacza to, że film zwrócił na siebie uwagę.

Dziś dowiemy się w końcu, czy film Jerzego Skolimowskiego został wyłoniony z shortlisty, jako oficjalny kandydat do Oscara.

24 stycznia ogłoszone zostaną oficjalne nominacje do Oscarów 2023

Już dziś, 24 stycznia, dowiemy się, czy nasz polski kandydat dostał oficjalną nominację. Wydarzenie, na którym Akademia ogłosi nominacje, odbędzie się w godzinach popołudniowych i będzie transmitowane na żywo. Wydarzenie będzie można śledzić na oficjalnej stronie Oscarów, czy na Youtube, Facebooku lub Twitterze.

Brak postów do wyświetlenia