To już pewne! J.K. Rowling potwierdza współpracę z HBO Max nad serialem „Harry Potter”. Znamy datę premiery!

0
55
Harry Potter (natemat.pl)

Plotki o tym, że HBO pracuje nad serialem osadzonym w świecie Harry’ego Pottera, krążyły po sieci od początku tego roku, a może i dłużej. Cztery miesiące temu HBO potwierdziło doniesienia. Niedawno współpracę z HBO potwierdziła też sama J.K. Rowling, autorka książek o Harrym Potterze. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów o produkcji i datę premiery.

Choć istnieje już seria o Harrym Potterze, doskonale obrazują książki, fani czarodzieja dostaną kolejną ekranizację jego przygód. HBO i J.K. Rowling potwierdzili, że pracują nad serialem „Harry Potter”. Zdradzono pierwsze istotne szczegóły i podano, kiedy można spodziewać się pierwszych odcinków produkcji.

Ktokolwiek wcieli się w słynnego na cały świat Harry’ego Pottera, musi być gotowy na to, że stanie się tak popularny, jak najwięksi sportowcy i prezydenci. Piszemy ktokolwiek, ponieważ nie wiadomo jeszcze nic o obsadzie nadchodzącego serialu. W sieci jest za to mnóstwo postów typujących aktorów. Do najczęściej powtarzanych nazwisk należą Toby Woolf w roli Harry’ego Pottera, Bronte Camichael jako Hermiona Granger, Joshua Pickering w postaci Rona Weasleya, Tom Felton jako Lucius Malfoy, Helen Mirren jako profesor McGonagall, Blair Underwood w roli Albusa Bumbledore’a i Adam Driver jako Severus Snape. Żadne z nazwisk nie zostało potwierdzone przez ekipę odpowiedzialną za produkcję serialu, ale znamy inne szczegóły warte uwagi.

Spółka Warner Bros. Discovery ogłosiła, że serial będzie wierną adaptacją książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Pisarka jest producentką wykonawczą serialu. Fani zostali zapewnieni, że na produkcję zostanie przeznaczonych tyle pieniędzy, ile to będzie konieczne, aby dostarczyć jak najlepszy produkt. To wszystko daje nadzieję, że serial nie zmieni znacząco fabuły, a wręcz jeszcze bardziej odda głębię i szczegóły książek, na które w filmie nie starczyło już miejsca i czasu. Przypomnijmy, że siedem z ośmiu filmowych ekranizacji książek J.K. Rowling trwa ponad 2 godziny i 20 minut.

– Zaangażowanie Maxa w zachowanie integralności moich książek jest dla mnie ważne i nie mogę się doczekać, by stać się częścią tej nowej adaptacji, która pozwoli na osiągnięcie stopnia głębi i szczegółowości, na jaki pozwala tylko długometrażowy serial telewizyjny – powiedziała J.K. Rowling na konferencji prasowej firmy Warner Bros. Discovery.

– Historie z każdej z książek Rowling o Harrym Potterze staną się dziesięcioletnim serialem wyprodukowanym z tym samym epickim kunsztem, miłością i troską, z której znana jest ta globalna franczyza. W serialu pojawi się nowa obsada, która poprowadzi nowe pokolenie fanów, pełne fantastycznych szczegółów, uwielbianych postaci i dramatycznych miejsc, które fani Harry’ego Pottera kochają od ponad 25 lat. Każdy sezon będzie autentyczny w stosunku do oryginalnych książek i pokaże niesamowite przygody Harry’ego Pottera nowym widzom na całym świecie, podczas gdy oryginalne, klasyczne i ukochane filmy pozostaną rdzeniem franczyzy i wciąż będą dostępne do oglądania na całym świecie – zapowiedział prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav.

Wedłud doniesień Hollywood Reporter pierwsze odciniki serialu zobaczymy już w 2024 roku! Co wy na to? Będziecie oglądać?

CZYTAJ: Było blisko, ale nie będzie półfinału US Open dla Polski. Linette i Zieliński odpadają z debla w ćwierćfinale

CZYTAJ: Adam Driver uderza w Netflix i Amazon Prime

Brak postów do wyświetlenia