To koniec współpracy Justina Roilanda z Rickiem i Mortym! Współtwórca oskarżony o przemoc domową

0
73

Adult Swim, kanał emitujący kultowy serial animowany dla dorosłych Rick and Morty, ogłosił, że zerwał kontakty ze współtwórcą, Justinem Roilandem, który został oskarżony o przemoc domową.

Wcześniej poinformowano, że prokuratorzy w hrabstwie Orange w Kalifornii złożyli skargę karną przeciwko Roilandowi, stwierdzając, że został oskarżony o uszkodzenie ciała i bezprawne uwięzienie przez groźbę, oszustwo i przemoc wobec kobiety, z którą mieszkał w tym czasie.

Według Associated Press, kobieta nie została zidentyfikowana w dokumentach sądowych, a mężczyzna nie przyznał się do winy w incydencie, do którego rzekomo doszło w styczniu 2020 roku.

Sprawa została opisana przez NBC News 12 stycznia br., kiedy odbyła się rozprawa przedprocesowa.

W oświadczeniu wydanym przez Adult Swim czytamu: „Adult Swim zakończył współpracę z Justinem Roilandem. Rick i Morty będzie kontynuowany. Utalentowana i oddana ekipa ciężko pracuje nad sezonem 7.”

W oświadczeniu wydanym niedawno przez jednego z prawników Roilanda powiedzieli, że „nie mogą się doczekać” „oczyszczenia imienia” 42-latka.

„Nie możemy się doczekać oczyszczenia imienia Justina i pomocy mu tak szybko, jak to możliwe” – powiedzieli.

Dokumenty publiczne, widziane przez NBC na początku tego miesiąca wskazują, że Roiland został aresztowany i zwolniony za kaucją w wysokości 50 000 USD (40 583 GBP) w sierpniu 2020 r., zanim został postawiony w stan oskarżenia w październiku tego roku.

W 2020 roku złożono nakaz ochronny, który obowiązuje do października 2023 roku, w którym stwierdzono, że „nie może nękać, grozić ani inwigilować” anonimowej osoby objętej nakazem ochronnym i nie może zbliżać się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Aktorowi głosowemu nakazano również oddać wszelką posiadaną przez niego broń palną.

Roiland i Dan Harmon, z którym współtworzył Ricka i Morty’ego, po raz pierwszy spotkali się na festiwalu filmowym Channel 101 w Los Angeles.

Kreskówka ukazuje naukowca o imieniu Rick i jego wnuka Morty’ego (głosu użyczył Roiland), którzy wyruszają na niebezpieczne przygody w całym wszechświecie.

Założenie zostało zainspirowane krótką parodią filmu Powrót do przyszłości, którą Roiland stworzył na festiwal Channel 101.

Brak postów do wyświetlenia