To Spielberg miał kręcić 1. część Harry’ego Pottera! Dlaczego odrzucił ofertę?

0
98

Harry Potter to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci i serii w historii kina, ale filmy tej sagi mogły wyglądać zupełnie inaczej od tego, co znamy dzisiaj, ponieważ Warner Bros pierwotnie zaproponował Stevenowi Spielbergowi, by wyreżyserował „Harry’ego Pottera i kamień filozoficzny”. Reżyser zdradził dlaczego odrzucił ofertę.

Steven Spielberg odrzucił ofertę reżysera przy filmie „Harry Potter i kamień filozoficzny”, ponieważ musiałby przez długi czas mieszkać z dala od rodziny, a miał wtedy dorastające dzieci. Reżyser wiedział już, jak to jest być z dala od swoich bliskich przy innych projektach i opisywał to jako rozdzierające serce doświadczenie.

Pomimo ogromnego sukcesu filmów o Harrym Potterze Spielberg nie żałuje swojej decyzji. Reżyser przyznaje, że poświęcił w swoim życiu nie jeden projekt i nigdy tego nie żałował, ponieważ mógł dzięki temu patrzeć, jak jego dzieci dorastają. Spielberg wspomniał w jednym z wywiadów, że zgadzając się na kręcenie Harry’ego Pottera byłby ponad półtora roku poza domem i w innym państwie, a to było dla niego nie do pomyślenia.

Seria o Harrym Potterze nie ucierpiała na odmowie Spielberga. Do dziś wszystkie osiem filmów należy do grona najbardziej dochodowych produkcji w historii kina. Co więcej, Spielberg wciąż może wkroczyć w świat Harry’ego Pottera, ponieważ to samo studio, co zaproponowało mu pracę przy pierwszej części przygód czarodzieja, wydaje obecnie prequele do serii o Potterze, w których opowiada o tym, co działo się przed jego pojawieniem.

Brak postów do wyświetlenia