Więcej niż sport. Kevin Sinfield niesie Roba Burrowa przez linię mety maratonu w Leeds

0
320
Rob Burrow i Kevin Sinfield (foto: Planet Rugby)

Kevin Sinfield niesie przyjaciela Roba Burrowa przez linię mety maratonu w Leeds. To obrazek z maratonu, który Sinfield zainicjował specjalnie dla Burrowa. Sinfield i Burrow to koledzy z drużyny Leeds Rhinos. W 2019 roku u Burrowa zdiagnozowano MND.

Kevin Sinfield to gracz Leeds Rhinos, profesjonalnego klubu ligi rugby w Leeds. Sinfield to też zapalony biegacz długodystansowy, który postanowił przekuć pasję w akcję charytatywną. Teraz poprzez biegowe wyzwania zbiera fundusze na pomoc dla swojego przyjaciela i kolegi z drużyny Roba Burrowa, u którego w 2019 roku zdiagnozowano MND.

MND, znane również jako ALS, to choroba neuronu ruchowego, która powoduje, że nerwy kontrolujące ruch przestają działać. Chorzy na MND doświadczają problemów z poruszaniem kończynami, utrzymaniem postawy, połykaniem i oddychaniem, które z czasem się pogarszają i skracają życie. Choć na ten moment uważane jest za chorobę nieuleczalną i szybko postępującą, Kevin Sinfield wierzy, że schorzenie da się wyleczyć, tylko potrzeba wielu środku na badania mające znaleźć skuteczne metody leczenia. Stąd jego pomysł na maraton imienia jego przyjaciela, którym chce nieść pomoc Burrowowi, jak i innym żyjącym z MND.

Wsparcie dla społeczności MND poprzez Rob Burrow Leeds Marathon było fantastyczne. Dzięki temu wydarzeniu jesteśmy w stanie dać nadzieję społeczności, która tak długo była w ciemności. MND nie jest nieuleczalne, po prostu było niedofinansowane, więc zorganizowanie maratonu na cześć mojego kolegi Roba i wszystkich osób żyjących z MND jest niesamowite. – powiedział Sinfield w rozmowie z BBC.

Sinfield i Burrow przykuli uwagę całego świata, gdy na finiszu maratonu Sinfield wziął Burrowa na ręce i ukończył maraton z nim w objęciach. Sinfield i Burrow przebiegli wspólnie cały maraton, ponieważ Sinflied przez cały dystans biegu pchał Burrowa na wózku.

Run For All ogłosił, że The Rob Burrow Leeds Marathon powróci w 2024 roku po tym, jak „przytłaczająca” liczba osób wzięła udział w tegorocznym wyścigu. Rob Burrow był jednym z najlepszych graczy angielskiej ligi rugby. Po zdiagnozowaniu u niego MND nie ustaje w szerzeniu wiedzy na temat tego chorzenia i zbieraniu pieniędzy na szukanie skutecznych metod jego leczenia.

CZYTAJ: Sensacja! Lider rankingu przegrywa ze 135. rakietą świata!

CZYTAJ: Czy warto witaminę D brać również wiosną i latem?

Brak postów do wyświetlenia