Wrocławski DCF zaprasza na premierę filmu „Święty” z udziałem twórców

0
90

DCF to Dolnośląskie Centrum Filmowe, które znajduje się we Wrocławiu. Kino regularnie zaprasza do siebie gwiazdy polskiego kina. Tym razem będzie organizować premierę filmu „Święty”. Na wydarzeniu będą obecni aktorzy i twórcy produkcji. W rolę główną wciela się Mateusz Kościukiewicz.

„Święty” to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Wiosną 1986 roku skradziono z Katedry Gnieźnieńskiej symbol kultu – wykutą w srebrze figurę Świętego Wojciecha z barokowego relikwiarza. Porucznik milicji, w którego rolę wcielił się Mateusz Kościukiewicz, nawiązuje współpracę z duchownymi – gospodarzami Katedry. Obie strony dążą do odzyskania rzeźby, ale współpraca jest trudna, bo stosunki Kościoła i państwa nigdy dotąd nie były tak napięte. Kradzieży dokonano niecałe dwa lata po śmierci księdza Jerzego Popiełuszki… Czy komuś zależy, aby nie udało się rozwiązać zagadki, a może okoliczności są wyjątkowo trudne?

Choć „Święty” jest inspirowany opisanymi wydarzeniami, to jest subiektywnym i nieco fabularnym spojrzeniem na wspomnianą kradzież, ukazanym z poczuciem humoru i lekkością. Film wejdzie do kin 24 marca, a dzień wcześniej będzie go można zobaczyć przedpremierowo podczas jego wrocławskiej premiery z udziałem aktorów i twórców w kinie DCF. Na uroczystej premierze obecni będą m.in. reżyser Sebastian Buttny oraz aktorzy: Lena Góra i Michał Włodarczyk. Po filmie DCF zaprasza na bankiet, podczas którego będzie okazja do spotkania z twórcami. Ostatnie bilety na wydarzenie kupicie TUTAJ.

Oto zwiastun:

Brak postów do wyświetlenia