Wrocławskie gry miejskie na wakacyjną nudę

0
97
Wrocław, gra miejska (wroclife)

Nie masz pomysłu na zabicie wakacyjnej nudy? Nie wiesz, co zrobić z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi w najbliższy weekend? Postaw na grę miejską. Wrocław przygotował trzy specjalne gry miejskie zarówno dla młodszych jak i starszych osób.

Gra miejska to forma zabawy realizowana w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem przestrzeni miejskiej. Miasto służy jako plansza. Uczestnicy przemieszczają się po mieście jak po planszy, sami będąc pionkami, biorąc udział w rozwiązywaniu zagadek, odnajdywaniu miejsc, osób lub przedmiotów, które prowadzą do mety.

Jednym z miast, które stworzyło grę miejską, jest Wrocław. Stolica Dolnego Śląska tego lata oferuje aż trzy gry miejskie. W jednej tropi się wrocławskie krasnale. W drugiej skupia się na dzikich zwierzętach. W trzeciej poszukuje się śladów historii. Wszystkie trzy gry są bezpłatne i można je otrzymać w Informacji Turystycznej (Rynek 14). Jest to punkt startowy i meta gry. Każdy uczestnik po rozwiązaniu wszystkich zadań otrzyma pamiątkowy dyplom i pieczęć.

Do wyboru są trzy scenariusze gier. „Miejska dżungla” to zabawa skierowana dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat, polega na odnajdywaniu w centrum zwierząt dzikich, domowych, a nawet mitologicznych. „Strzeż się. Rodzinny spacer z dreszczykiem” skierowana jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzięki tej grze można się dowiedzieć, kto i dlaczego kazał ściąć Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się mumia „Wrocławskiej Księżniczki”, a także odwiedzić dawne więzienie. „Przygoda z Krasnalami. Czyli rodzinny spacer z zadaniami”. To jedyna w swoim rodzaju przygoda z krasnalami. Opcja przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat, na jej trasie możemy spotkać najpopularniejsze wrocławskie krasnale.

CZYTAJ: Oscary zmieniają zasady przyznawania nagrody w kategorii „najlepszy film”

CZYTAJ: Fani zaskoczeni wyznaniem Rogera Federera o jego relacji z Rafaelem Nadalem

Brak postów do wyświetlenia