Załoga Titana nie żyje. Reżyser „Titanica” też schodził do wraku. 33 razy i raz utknął tam na 16 godzin

0
267
James Cameron (Variety)

Nie cichną echa tragedii, w której zginęła załoga łodzi podwodnej Titana w drodze do wraku Titanica. Wydarzenie to wzbudziło wspomnienia u Jamesa Camerona. Reżyser „Titanica” schodził do wraku statku 33 razy i raz utknął w łodzi, podobnie jak załoga Titana.

Rejs łodzi podwodnej Titan do spoczywającego na dnie Oceanu Atlantyckiego wraku Titanica skończył się tragicznie. Załoga Titana podzieliła los pasażerów Titanica.

Titanic miał być niezatapialnym statkiem, a zatonął już w swoim dziewiczym rejsie po tym, jak zderzył się górą lodową. Dla Titana to nie był dziewiczy rejs na dno oceanu do wraku legendarnego Titanica. Titan przegrał z naturą. Łódź podwodna Titan z piątką biznesmenów i odkrywców na pokładzie zaginęła 18 czerwca 2023 roku. Niespełna dwie godziny po zanurzeniu stracono łączność z pokładem i rozpoczęto poszukiwania łodzi, w które zaangażowane były marynarki wojenne USA i Kanady. 22 czerwca 2023 roku amerykańska straż przybrzeżna potwierdziła znalezienie elementów Łodzi Titana i śmierć załogi w wyniku implozji. Implozja, czyli zmiażdżenie. Załoga Titana została zmiażdżona. Implozja to gwałtowne zgniecenie spowodowane ciśnieniem powietrza z zewnątrz.

Tragiczne wydarzenia w łodzi Titan pobudziły wspomnienia Jamesa Camera, reżysera „Titanica”. W czasie zdjęć do filmu James Cameron schodził do wraku Titanica 33 razy, chcąc jak najwierniej oddać wygląd statku i zrealizować zdjęcia wraku. Przypomnijmy, że Titanic znajduje się na dnie Oceanu Atlantyckiego na głębokości 3,8 km. Pewnego razu James Cameron utknął w łodzi na 16 godzin, a tlenu było na 96 godzin.

James Cameron został uwięziony na rufie Titanica z powodu prądów. Załoga łodzi mogła jedynie czekać, aż przeminie prąd. Dopiero wtedy byli w stanie sterować statkiem i ruszyć ku górze. Reżyser wspominał, że najbardziej przerażającym w tym wszystkim była świadomość, że nie ma drugiej takiej łodzi na świecie, która może po ciebie przypłynąć, więc jeśli prądu nie ustaną, jesteś skazany na śmierć.

Po tragedii Titana James Cameron przyznał, że żałuje, że nie powstrzymał OceanGate, ponieważ wiedział, jak niebezpieczne są takie wycieczki do oceanu.

CZYTAJ: Oscary zmieniają zasady przyznawania nagrody w kategorii „najlepszy film”

CZYTAJ: Fani zaskoczeni wyznaniem Rogera Federera o jego relacji z Rafaelem Nadalem

Brak postów do wyświetlenia