Wstrzymano prace nad filmem Pawła Pawlikowskiego z laureatem Oscara w roli głównej. Dlaczego?

0
81
Joaquin Phoenix, Paweł Pawlikowski, Rooney Mara (Glamour)

Paweł Pawlikowski to polski zdobywca Oscara za film „Ida”. Kilka dni temu miały ruszyć prace nad jego filmem z nagrodzonym Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Okazało się, że zostały wstrzymane. Co się stało?

W październiku zeszłego roku do sieci trafiła informacja, że po docenionych na świecie „Idzie” (nagrodzona Oscarem) oraz „Zimnej wojnie” (nominacja do Oscara), Paweł Pawlikowski szykuje kolejny film – The Island. W rolach głównych zostali obsadzeni Rooney Mara i Joaquin Phoenix. Prywatnie para, zawodowo czołowi aktorzy Hollywood. Okazuje się, że produkcja napotkała problemy i prace nad nią zostały wstrzymane.

Prace nad hollywoodzkim filmem Pawlikowskiego musiały zostać wstrzymane z powodu trwającego strajku scenarzystów. Amerykańska Gildia Scenarzystów protestuje przeciwko zbyt niskim płacom. Strajk okazał się na tyle poważny, że wzrosło prawdopodobieństwo, że do strajkującej Gildii Scenarzystów dołaczy Gilidia Aktorów, a do tej należą Mara i Phoenix. Sprzeciw Amerykańskiej Gildii Scenarzystów wobec zbyt niskich płac, jak również możliwość, że dojdzie do strajku także Gildii Aktorów, sprawiły, że projekt Pawlikowskiego został uznany za niepewny przez ubezpieczycieli, firmę Film Finances Inc. Z kolei inne firmy nie podjęły się współpracy. Aktorzy musieli więc na ten moment opuścić plan, choć według źródeł podtrzymują zainteresowanie projektem.

Trzymamy kciuki za szybkie wznowienie prac nad filmem Pawlikowskiego z Marą i Phoenixem w rolach głównych.

CZYTAJ: Poznaliśmy zwycięzców Cannes 2023. „Anatomy of a Fall” króluje!

CZYTAJ: Wow! Super inicjatywa Huberta Hurkacz! To jedyna w swoim rodzaju okazja dla juniorów

Brak postów do wyświetlenia