Wytwórnia muzyczna usuwa jeden utwór ze składanki hitów grupy Queen

0
273
Queen (spotify)

Cenzura i zmiana zawartości albumu muzycznego? Zabieg ten przybiera na sile. Kilka tygodni temu Taylor Swift w reedycji piosenki „Better Than Revenge” zmieniła tekst piosenki, teraz Universal Music Group usuwa utwór ze składanki „Greatest Hits” zespołu Queen. O jaki kawałek chodzi?

Album zespołu Queen o nazwie „Greatest Hits” to kompilacja studyjnych nagrań z działalności grupy od 1973 do 1981 roku. Jest to najlepiej sprzedający się krążek w historii Wielkiej Brytanii (ponad 7 milionów egzemplarzy). Od teraz zmieni się jego lista utworów. Universal Music Group zdecydowało się usunąć jeden z utworów ze składanki, ponieważ uważa go za kontrowersyjny.

Chodzi o utwór „Fat Bottomed Girls”. Universal usuwa ten utwór z listy składanki na portalu Yoto, któy jest skierowany do najmłodszych słuchaczy. Universal uznało, że utwór, w którym mówi się o dziewczynach z „grubymi tyłkami”, staje się czymś kontrowersyjnym. Najnowsza wersja „Greatest Hits” dostępna na platformie Yoto ma też dodatkowe ostrzeżenie i zalecenie nadzoru rodziców, którzy postanowią odtworzyć swoim pociechom utwory muzyczne Queen z tej płyty.

„Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że teksty niektórych piosenek zawierają motywy dla dorosłych, a w tym okazjonalne odniesienia do przemocy i narkotyków. Są to oryginalne i niezmienione utwory. Mimo, że nie ma w nich przekleństw, zaleca się ostrożność rodziców, którzy zdecydują się odtwarzać te treści dzieciom” – brzmi komunikat ostrzegawczy.

CZYTAJ: Nie uwierzysz ile kalorii dziennie je legendarna modelka Heidi Klum!

CZYTAJ: Serena Williams i jej mąż Alexis Ohanian powitali na świecie drugie dziecko

Brak postów do wyświetlenia