Za oprawkę tych okularów zapłacisz 15 tysięcy złotych!

0
81
Okulary projektu Clarissy Oliverio (clarissaoliverio.com)

Na koszt zakupu okularów składają się dwie ceny — oprawy i szkieł. Za oprawki, które prezentujemy w tym artykule, trzeba zapłacić 15 tysięcy złotych. Jeśli chcesz je mieć, spiesz się. Jedyny dostępny w Europie egzemplarz kupisz w warszawskim salonie optycznym przy ul. Mokotowskiej.

Clarissa Oliverio to włoska artystka i projektantka, dla której nie istnieje coś takiego jak zbyt dziwna, zbyt kolorowa, czy zbyt duża oprawa. Jej styl jest zdecydowany i twórczy, ignoruje komercyjne dogmaty, kierując się niepowtarzalnością i oryginalnością. Uwielbia bawić się materiałami, na których sama pracuje ręcznie, komponując z precyzją i wyobraźnią. Tworzy zarówno ubrania, jak i okulary. To właśnie na tym drugim aspekcie się skupimy.

photo: clarissaoliverio.com

Prezentowane na zdjęciu okulary to model RINASCIMENTO FIORENTINO 03 z kolekcji Oliverio o nazwie Artistic Capsule. Projekt stworzony jest z najwyższej jakości acetatu oraz z trzech rodzajów żywic o różnym czasie schnięcia, tworzących efekt wulkanicznej lawy. Całość uwieńczona srebrnym ornamentem autorstwa florenckiego biżuternika Marco Continiego, współpracującego z takimi markami jak Roberto Cavalli czy Patricia Pepe. Jedna para okularów to minimum 40 godzin ręcznej pracy. Cena tej oprawki na stronie Oliverio kosztuje 3.410,00 euro.

Jest jeden salon w Polsce, który zdecydował się ściągnąć te okulary do siebie. Ponoć to jedyny dostępny egzemplarz w Europie. W Polsce można go zobaczyć, dotknąć i przymierzyć w salonie Shapes w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 42/44. Cena oprawek to 15 tysięcy złotych. Skusisz się?

CZYTAJ: Nie uwierzysz ile kalorii dziennie je legendarna modelka Heidi Klum!

CZYTAJ: Serena Williams i jej mąż Alexis Ohanian powitali na świecie drugie dziecko

Brak postów do wyświetlenia