Założę się, że nie wiesz, że te gwiazdy mają problemy ze wzrokiem

0
238
Mila Kunis i Ashton Kutcher (glamour.pl)

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Vision Express na początku 2022 roku, odsetek Polaków cierpiących na wadę lub chorobę oczu wynosi 54 procent. Podobnie jest w Hollywood. Oto gwiazdy, o których problemach z oczami zapewne nie wiedziałeś.

Dla wielu z nas gwiazdy wyglądają jak bogowie lub boginie. Chcemy być tacy jak oni, bo dla nas są idealni. Nie wydają się mieć żadnej wady. Rzadko mają nieułożone włosy. Wydaje się, że mają idealną cerę i sylwetkę. Prawda jest taka, że większości ich prawdziwego oblicza nie widzimy. Co więcej, pamiętajcie, że nawet te najbardziej znane osoby cierpią na problemy zdrowotne i problemy z oczami. Oto kilka przykładów, które może cię zaskoczyć.

MILA KUNIS

Choć wiadomo było, że cierpi na heterochromię, nikt nie wiedział, że na jedno oko była prawie ślepa. Mila cierpiała na przewlekłe zapalenie tęczówki, które spowodowało częściową ślepotę jednego oka. Później rozwiązała ten problem, poddając się operacji. Jednak przy kilku okazjach można ją było zobaczyć w okularach korekcyjnych w grubych czarnych oprawkach.

PHOTO: pinterest

JONNY DEPP

Część osób, które widzą go w wywiadach i na czerwonych dywanach, może pomyśleć, że jest fanem trendu przyciemnianych okularów. Ma jednak praktyczny powód, żeby nosić te okulary – jest ślepy jak nietoperz na lewe oko. Urodził się z wadą wzroku i odkąd pamięta, nosi okulary korekcyjne.

PHOTO: dagens nyheter

JENNIFER ANISTON

Jennifer Aniston, cierpi na zespół suchego oka i jest uzależniona od kropli do oczu, które nawilżają jej oczy. W wywiadzie dla magazynu Health powiedziała, że ma problemy z czytaniem scenariuszy ze względu na suche i swędzące oczy. Od lat zmaga się z tym problemem i przyznaje, że czasami używa kropli do oczu nawet 2-3 razy na godzinę. Aktorka współpracowała nawet z Shire w 2016 i 2018 roku, aby szerzyć świadomość na temat zespołu suchego oka. Oprócz tego Aniston cierpi na krótkowzroczność, a teraz, kiedy z biegiem lat jej wzrok się jeszcze pogarsza, wszędzie (gdzie tylko może) nosi okulary.

PHOTO: cccpe.ca

KRISTEN BELL

Aktorka przysięga, że czasami na filmie widać, jak jej prawe oko dryfuje – w wyniku zeza. W wywiadzie dla The Late Late Show opisała, jak ekipa filmowa często krzyczy „Wonky”, co jest kodem, który ma dać jej znać, że jej prawe oko zaczyna opadać. Bell twierdzi, że zez jest najbardziej zauważalny, gdy jest zmęczona.

PHOTO: Vulture

BRITTANY HOWARD

Wokalista soul-rockowego zespołu Alabama Shakes jest ślepy na jedno oko. Jako dziecko przeżyła siatkówczaka, rodzaj raka oka. Choroba często ma podłoże genetyczne i niestety siostra Howarda zmarła w dzieciństwie na siatkówczaka. Aby sobie z tym poradzić, Howard zwróciła się ku muzyce, co ostatecznie doprowadziło do jej nagradzanej kariery. Nieprawidłowe białe odbicie w oku dziecka, błądzące oko lub zaczerwienienie i obrzęk powinny wymagać natychmiastowej wizyty u okulisty u każdego małego dziecka.

PHOTO: Pitchfork

FOREST STEVEN WHITAKER

Forest Steven Whitaker cierpi na chorobę oczu zwaną „ptozą”, która jest spowodowana osłabieniem mięśni kontrolujących powiekę. W wywiadach wspominał, że choroba jest dziedziczna. Forest twierdzi, że rozważał operację, aby to skorygować, ponieważ opadająca powieka wpływa na jego bezpośrednią linię widzenia; nie ze względów kosmetycznych. Krytycy określili jego stan oczu jako „intrygujący”, więc być może w jego najlepszym interesie leży pozostawienie go w spokoju! Jak dotąd pokochaliśmy go na naszych ekranach.

PHOTO: foller.me

CZYTAJ: Nie uwierzysz ile kalorii dziennie je legendarna modelka Heidi Klum!

CZYTAJ: Serena Williams i jej mąż Alexis Ohanian powitali na świecie drugie dziecko

Brak postów do wyświetlenia