Anże Lanisek rozważa oddanie medalu za PŚ Dawidowi Kubackiemu

0
90
Anze Lanisek i Dawid Kubacki (źródło: TVP)

Dawid Kubacki stracił miejsce na podium Pucharu Świata kiedy przed końcem sezonu wycofał się z rywalizacji przez krytyczny stan zdrowia żony. Wyprzedził go słoweński skoczek Anże Lanisek. Słoweniec, odbierając medal za 3. miejsce w PŚ, stanął na podium z podobizną Kubackiego. Okazuje, że Lanisek rozważa oddanie medalu Kubackiemu.

Choć to Anże Lanisek został trzecim najlepszym skoczkiem sezonu, według niego to miejsce należało się Dawidowi Kubackiemu. Słoweniec wyprzedził Kubackiego w klasyfikacji generalnej kiedy Polak wycofał się z rywalizacji po tym, jak jego żona wylądował w szpitalu, walcząc o życie. Pomiędzy skoczkami była tak mała różnica punktowa, a Słoweniec był w tak dobrej formie, że był pewien, iż zdoła wyprzedzić Polaka. Kubacki uplasował się ostatecznie na czwartej pozycji, ale skoczkowie, eksperci i fani wiedzą, że gdyby skakał do końca sezonu, to zapewne to on stałby na podium zamiast Laniska.

Słoweniec kilkukrotnie zresztą podkreślał, że w jego odczuciu Kubacki był w tym sezonie tak silny, że dla niego pozostanie drugim najlepszym zawodnikiem sezonu. Dlatego też, kiedy odbierał medal za trzecie miejsce w PŚ, na dekorację wyszedł z wydrukowaną na kartonie podobizną Dawida Kubackiego. Przez całą dekorację Słoweniec nie mógł powstrzymać łez.

– Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że emocje będą tak duże. Wszystko, co zrobiłem, pochodziło z serca. To był dla mnie naprawdę piękny moment, gdy usłyszałem, że Dawid postawił miłość na pierwszym miejscu. – przyznał w rozmowie z portalem Onet.

Najprawdopodobniej to nie jedyny gest w stronę Kubackiego, jaki wykona Lanisek. Słoweńskie media donoszą, że Lanisek chce oddać swój medal Kubackiemu.

– Myślę, że tak zrobię. Muszę to jeszcze trochę przemyśleć i porozmawiać sam ze sobą – powiedział Słoweniec w rozmowie z mediami słoweńskimi.

CZYTAJ: José Mourinho dostał szaloną ofertę wynagrodzenia za trenowanie tego klubu

CZYTAJ:Nike wprowadza pierwszy produkt menstruacyjny, który założą piłkarki na mundialu 2023

Brak postów do wyświetlenia