Dobre wieści w sprawie Dawida Kubackiego!

0
70

Po dramatycznej końcówce sezonu 2022/23, kiedy żona Dawida Kubackiego walczyła o życie, kariera skoczka stanęła pod znakiem zapytania. Dziś Marta Kubacka dochodzi do siebie, a Sporten może przekazać wiadomość, na którą czekali wszyscy fani skoków narciarskich. Dawid Kubacki wznowił treningi!

Sezon 2022/23 był najlepszym jak dotąd sezonem Dawida Kubackiego. Polak objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej już 5 listopada, po wygranej w zawodach inaugurujących Puchar Świata. Później zwyciężył w Titisee-Neustadt, Engelbergu oraz Innsbrucku i regularnie stawał na podium, a w 71. Turnieju Czterech Skoczni zajął 2. miejsce. W czasie chwilowej utraty formy stracił pozycję lidera rankingu 28 stycznia na rzecz Norwega Halvora Egnera Graneruda. Szybko jednak odbudował kondycję i 3 marca zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata na skoczni dużej. Wszystko zmieniło się podczas cyklu turniejów Raw Air. Polak wycofał się z rywalizacji i 20 marca poinformował o zakończeniu sezonu z powodu krytycznego stanu zdrowia jego żony, Marty Kubackiej. Polak stracił tym samym szansę na triumf w klasyfikacji generalnej, a po pierwszych doniesieniach ze szpitala, z których wynikało, że Marta Kubacka walczy o życie, dalsza kariera Kubackiego stanęła pod znakiem zapytania.

CZYTAJ:Jeśli chcesz zwiedzić to francuskie muzeum, będziesz musiał…zdjąć ubranie!

Dziś już wiadomo, że Marta Kubacka wraca do zdrowia. Po miesięcznej walce o życie żona Dawida Kubackiego wyszła ze szpitala z rozrusznikiem serca i rozpoczęła rehabilitacje. Choć Kubaccy wiedzą, że ich rzeczywistość bardzo się zmieni, a Dawid będzie musiał być częściej w domu, skoczek zapowiedział, że chce dalej skakać. Informację tę z radością przyjął PZN, który zadeklarował, że może stworzyć dla Kubackiego indywidualny tryb programu przygotowawczego do nowego sezonu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

CZYTAJ:Morata z Atletico Madryt zastąpi Dusana Vlahovici i Arkadiusz Milika w Juventusie?

Cieszymy się, że możemy już przekazać informację, że Dawid Kubacki wystąpi w kolejnym sezonie. Skoczek wznowił treningi! O fakcie poinformował trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler w rozmowie ze skijumping.pl.

-Przeprowadziłem naprawdę owocną rozmowę z Dawidem Kubackim. Wraz z Martą bardzo dobrze radzą sobie z zaistniałą sytuacją. Oczywiście, musimy być elastyczni w kontekście jego sytuacji, ale wygląda na to, że od początku sezonu letniego będzie w pełni zaangażowany w proces treningowy, jeżeli wszystko będzie rozwijało się tak pozytywnie, jak w ostatnim czasie.- powiedział Thomas Thurnbichler.

Brak postów do wyświetlenia