George Michael zostanie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame

0
523
George Michael (foto: @GeorgeMOfficial, Twitter)

Aż trudno uwierzyć, że George Michael do tej pory nie był wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. To się w końcu zmieni. Ogłoszono, że George Michael jest jednym z artystów, którzy zostaną wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame podczas tegorocznej ceremonii.

Rock and Roll Hall of Fame to najsłynniejsze na świecie muzeum muzyki, do którego wprowadzane są gwiazdy odznaczające się na tle innych wybitnym wkładem w rozwój kultury. Artyści mogą wejść do tej galerii sław najwcześniej po 25 latach od wydania pierwszego singla. Wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame uznawane jest za drugi największy zaszczyt po otrzymaniu nagrody Grammy.

Ta największa galeria sław muzyki na świecie jest idealnym miejscem dla uhonorowania dorobku zmarłego w 2016 roku George’a Michaela. W końcu to George Michael podarował światu słynne „Last Christmas”, „Wake Me Up Before You Go-Go”, „Freedom! ’90”, „Faith” i „Careless Whisper”.

George Michael wygrał głosowanie fanów, które zostało policzone razem z oficjalnymi kartami do głosowania przy wyborze tegorocznych kandydatów. Były frontman zespołu Wham! zebrał 1,04 miliona głosów. Co ciekawe, wprowadzenie Michaela do Rock and Roll Hall of Fame przypada na 40. rocznicę debiutanckiego albumu Wham!, „Fantastic”.

CZYTAJ: Trzy majowe propozycje Netflixa warte uwagi

CZYTAJ: Toni Nadal: Rafa Nadal NIE planuje kończyć kariery i będzie na Roland Garros!

Brak postów do wyświetlenia