Iga Świątek odpowiada na słowa Agnieszki Radwańskiej

0
67
Agnieszka Radwańska i Iga Świątek (fot. onet)

Za nami finał sezonu i Pucharu Billie Jean King. W tym roku Billie Jean Cup, odbył się bez Igi Świątek, a Polska nie przeszła przez fazę grupową finału imprezy. Niektórzy krytykowali Świątek za rezygnację z reprezentowania Polski w pucharze. Głos w sprawie zabrała też Agnieszka Radwańska, była wiceliderka rankingu WTA. Iga Świątek zareagowała na słowa Radwańskiej.

Finały WTA zakończyły się 7 listopada, a finały Billie Jean King Cup rozpoczęły się następnego dnia. Świątek, zajmująca pierwsze miejsce na świecie, zdecydowała się nie reprezentować Polski w finałach Billie Jean King Cup w Glasgow ze względu na zbieżność terminów.

Legenda polskiego tenisa Agnieszka Radwańska stwierdziła, że są takie mecze i turnieje, w których Świątek po prostu będzie musiała zagrać. Jednym z takich momentów jest Puchar Billie Jean King, jedna z niewielu sytuacji, kiedy tenisistka może wziąć udział w zawodach drużynowych i grupowo reprezentować swój kraj. Radwańska dodała, że obecność Świątek w kadrze na takich wydarzeniu będzie miała bardzo pozytywny wpływ na polską drużynę. Świątek nie pojawiła się jednak. Jak Świątek zareagowała na zdanie Radwańskiej?

– Potraktowałam tę wypowiedź ze spokojem. Niektóre słowa zostały wyrwane z kontekstu, sama doświadczyłam tego kilka razy. Agnieszka wie, jak funkcjonować w trasie, jakie są obciążenia, zna tę perspektywę. Wie, że czasami trzeba podjąć bardziej egoistyczną decyzję, która później pomoże uniknąć problemów, które dotkną wszystkich. Agnieszka wyraziła swoją opinię w kontekście tego, że sama wiele razy poświęciła się dla reprezentacji. Z pewnością należy docenić podobną postawę. Mam jednak wrażenie, że dawniej to wszystko nie było tak dokładnie analizowane i niektóre rzeczy łatwiej było zaplanować. Nie było dyskusji, że np. następny turniej zostanie rozegrany na innym kontynencie. – powiedziała Świątek w rozmowie z SportoweFakty.

Bez Świątek Polsce nie udało się przejść fazy grupowej finałów Billie Jean King Cup. 

CZYTAJ: Susan Sarandon wyrzucona z agencji za komentarze o komentarz o konflikcie Izraela i Palestyny

CZYTAJ: Christopher Nolan nowym reżyserem Bonda? Mamy odpowiedź!

Brak postów do wyświetlenia