Na sprzedaż! Bolid Ferrari Michaela Schumachera trafia na aukcję

0
77

Bolid legendarnego Michaela Schumachera zostanie wystawiony na sprzedaż na aukcji w Hongkongu. Dom aukcyjny Sotheby’s chce w ten sposób uczcić 50 lat swojej obecności na rynku azjatyckim.

Sotheby 's to najsłynniejszy na świecie dom aukcyjny. Z okazji 5-lecia obecności na rynku azjatyckim, postanowił zorganizować szczególną aukcję w Hongkongu. Jednym ze sprzedawanych przedmiotów będzie bolid Ferrari F1-2000 Michaela Schumachera, którym Niemiec wygrał Grand Prix Brazylii w 2000 roku. Samochód trafi na aukcję 3 kwietnia. To właśnie jeżdżąc Ferrari F1-2000 Schumacher rozpoczął pasmo legendarnych zwycięstw. Z nim Schumacher wygrał Grand Prix Brazylii i wywalczył pole position w Grand Prix Hiszpanii i Monako. Ostatni raz Schumacher ścigał się tym bolidem podczas Grand Prix Austrii.

Ferrari F1-2000 to jednomiejscowy bolid z numerem podwozia 198, wyposażony w przeprojektowany silnik V-10 o kącie 90 stopni, który dzięki siedmiobiegowej skrzyni biegów może rozwinąć moc około 780 koni mechanicznych.

Oczekuje się, że samochód osiągnie astronomiczną cenę po tym, jak bolid Schumachera z 2003 roku został sprzedany na aukcji za 14,8 miliona dolarów, co czyni go najdroższym współczesnym samochodem Formuły 1, jaki kiedykolwiek sprzedano.

CZYTAJ: Kapitalny występ Polaka w Planicy. Posypały się rekordy!

CZYTAJ: Jeremy Renner znów chodzi po wypadku, który prawie przepłacił życiem

Brak postów do wyświetlenia