Należały do Michaela Jordana. Sprzedano je za 1,38 miliona dolarów

0
94
Michael Jordan (sportingnews)

Buty Michaela Jordana z meczu „Flu Game” sprzedano. W rocznicę kultowego zwycięskiego rzutu Michaela Jordana w 6. meczu finałów NBA z 1998 r. buty, które legenda NBA miała na sobie sezon wcześniej w kultowym meczu „Flu Game”, zostały sprzedane za ponad 1,38 miliona dolarów.

W dniu, w którym Jordan rzekomo grał z grypą i gorączką po zatruciu pokarmowym, zdobył 38 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst w 44 minuty, aby poprowadzić Bulls do zwycięstwa nad Jazzem w Utah. Po meczu przekazał swoje buty z autografem chłopakowi od piłek, Prestonowi Trumanowi. Truman został sfotografowany, gdy odbierał podpisane buty Jordana, ale dodatkowe porównanie zdjęć przeprowadzone przez MeiGray i Sports Investors Authentication wykazało, że są takie same. Pomimo posiadania listu potwierdzającego autentyczność butów, trzymał je przez 15 lat, zanim wystawił je na aukcję w Grey Flannel Auctions, sprzedając je w 2013 roku za 104 765 dolarów, co było wówczas rekordem dla butów dla każdego sportowca.

Dziesięć lat później te same buty zyskały na wartości ponad 1200 procent, ale wciąż nie pobiły rekordu wszechczasów dla pary butów należących do modelu Air Jordan XIII, które Jordan nosił w drugiej połowie meczu 2 w 1998 roku. NBA Finals, który w kwietniu został sprzedany w Sotheby’s za 2,238 miliona dolarów. Drugi rekord należy również do pary butów noszonych przez legendę Bulls, Jordan Air Ships, które nosił podczas swojego debiutanckiego sezonu, które zostały sprzedane za 1,472 miliona dolarów również w Sotheby’s w 2021 roku.

CZYTAJ: Zawieszono wyścigi konne na torze Kentucky Derby, gdzie w ciągu miesiąca zmarło aż 12 koni

CZYTAJ: Netflix. Czerwcowe nowości godne uwagi

Brak postów do wyświetlenia