Oscary 2024: Polska z szansą na Oscara w kolejnej kategorii

0
78
Łukasz L.U.C. Rostowski (fot. audycje kulturalne)

Polskim kandydatem do walki o nominację do Oscarów 2024 są „Chłopi”. Film powalczy o nominacje w kategoriach „Najlepszy film międzynarodowy” oraz „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”. Okazuje się, że Polska ma szansę na jeszcze jednego Oscara. Ścieżka dźwiękowa z filmu „Chłopi” została zgłoszona do walki o Oscara w kategorii „Najlepsza ścieżka dźwiękowa oryginalna”.

Ogłoszenie nominowanych do Oscarów 2024 będzie dla Polski w tym roku wyjątkowo ekscytujące, ponieważ polska podukcja „Chłopi” ubiega się o nominację w aż trzech kategoriach. „Chłopi” walczą o nominacje w kategoriach „Najlepszy film międzynarodowy” oraz „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”. Okazuje się, że starają się o jeszcze jedno wyróżnienie. „Chłopi” powalczą bowiem jeszcze o nominację do Oscara w kategorii „Najlepsza ścieżka dźwiękowa oryginalna” (inna nazwa kategorii – „Najlepsza muzyka filmowa”).

Za ścieżkę dźwiękową do filmu „Chłopi” odpowiada Łukasz L.U.C. Rostowski, razem z międzynarodowym składem Rebel Babel Film Orchestra. To właśnie Rostowski i Rebel Babel Film Orchestra będą się ubiegać o tę wyjątkową nagrodę.

W przeszłości Oscara za muzykę dostali Bronisław Kaper i Jan A.P. Kaczmarek.

CZYTAJ: Adam Driver zagra Kopernika? Wszystko przez obraz, który zobaczył w Toruniu

CZYTAJ: Jest pierwsza zapowiedź nowego filmu z serii „Sami Swoi”. Musisz to zobaczyć

Brak postów do wyświetlenia