W Bostonie otworzono kawiarnię na cześć Matthew Perry’ego

0
68
Matthew Perry (fot. oneindia)

W Bostonie otworzono kawiarnię na cześć Matthew Perry’ego. Lokal jest inspirowany słynnym miejscem Central Perk, w którym przesiadywali bohaterowie kultowych „Przyjaciół”. Kawiarnia miała zostać otworzona w październiku, ale gdy właściciele dowiedzieli się o śmierci Matthew Perry’ego, który grał w serialu postać Chandlera, postanowili przełożyć otwarcie i uczcić nim pamięć o zmarłym aktorze.

Kawiarnia nazywa się tak samo, jak lokal z „Przyjaciół”, czyli Central Perk. Mieści się przy Newbury Street w Bostonie. Kawiarnia powstała w wyniku współpracy studia Warner Bros. Discovery Global Themed Entertainment z CenPer. Nie jest to pierwsza lokalizacja tego typu, ale jest wyjątkowa ze względu na okoliczności swojego otwarcia.

Pierwotnie lokal miał być otworzony jeszcze w październiku, ale gdy właściciele dowiedzieli się o śmierci Matthew Perry’ego, postanowili przesunąć termin otworzenia lokalu i uczynić z otwarcia hołd dla Perry’ego. W dniu otwarcia lokalu, czyli 14 listopada br., fani Matthew Perry’ego mogli przyjść do kawiarni i złożyć hołd Perry’emu pijąc tę samą kawę co on. Mogli otrzymać w zamian kubki ze specjalną nakładką zawierającą napis „Can I interest you in a sarcastic comment” („Może mogę cię zainteresować sarkastycznym komentarzem?”) – to jeden z najsłynniejszych cytatów z postaci, którą Perry grał w „Przyjaciołach”.

Bostońska kawiarnia Central Perk to coś znaczenie więcej niż pijalnia kawy. Znajduje się tu też sklepik z pamiątkami z serialu „Przyjaciele”. Co więcej, duże czarno-białe zdjęcie przedstawiające jego głównych bohaterów, ilustracja filiżanki z kawą stworzona przez artystę Burtona Morrisa, który tworzył grafiki do serialu Przyjaciele oraz kultowej pomarańczowej sofy.

CZYTAJ: Adam Driver zagra Kopernika? Wszystko przez obraz, który zobaczył w Toruniu

CZYTAJ: Jest pierwsza zapowiedź nowego filmu z serii „Sami Swoi”. Musisz to zobaczyć

Brak postów do wyświetlenia