Piękny gest. Johnny Depp przekaże milion dolarów z wygranej w procesie z Heard na cele charytatywne

0
77
Actor Johnny Depp arrives at the Fairfax County Circuit Courthouse in Fairfax, Va., Wednesday, May 25, 2022. Depp sued his ex-wife Amber Heard for libel in Fairfax County Circuit Court after she wrote an op-ed piece in The Washington Post in 2018 referring to herself as a "public figure representing domestic abuse." (Evelyn Hockstein/Pool photo via AP)

W czerwcu 2022 roku zakończył się proces byłych małżonków, Johnny’ego Deppa i Amber Heard, w którym sąd stwierdził, że aktorka zniesławiła mężczyznę. Wyrokiem sądu Heard musiała zapłacić Deppowi odszkodowanie. Aktor oświadczył teraz, że milion dolarów z tych pieniędzy przekaże na cele charytatywne.

Johnny Depp i Amber Heard poznali się na planie filmu „Dziennik zakrapiany rumem”. Szybko się w sobie zakochali i wzięli ślub. Związek nie prztrwał jednak próby czasu i doszło do głośnego rozwodu. Na tym się jednak nie skończyło. W zeszłym roku byli kochankowie sądzili się w procesie uznanym za jedną z najgłośniejszych rozpraw dekady. Sprawa była pokłosiem felietonu, który Amber Heard opublikowała w 2018 roku na łamach „The Washington Post”. Z tekstu wynikało, że jest ofiarą przemocy domowej, której sprawcą był Depp, jej były mąż. W felietonie Heard nazwisko Deppa nigdy nie pada.

1 czerwca zeszłego roku ława przysięgłych zadecydowała w procesie Amber Heard i Johnny’ego Deppa, podejmując decyzję na korzyść aktora i orzekając, że został on zniesławiony przez byłą żonę. Na mocy wyroku Depp otrzymał 10 milionów dolarów, a Heard 2 miliony dolarów odszkodowania (uznano, że jeden z punktów z jej kontrpozwu wobec Deppa jest zasadny). Teraz przedstawiciele aktora przekazali, że Depp przekaże milion dolarów ze swojej wygranej kwoty na cele charytatywne.

Johnny Depp wesprze kilka fundacji. Organizacje, które otrzymają pieniądze od aktora to Make-A-Film Foundation, The Painted Turtle, Red Feather, Tetiaroa Society oraz Amazonia Fund Alliance – każda z nich po 200 tysięcy dolarów. Fundacje, które otrzymają wsparcie od Deppa, zajmują się m.in. ochroną rdzennych mieszkańców USA, jak również dziećmi cierpiącymi na zagrażające życiu choroby (przykładowo Make-A-Film Foundation spełnia życzenia dzieci związane z gwiazdami Hollywood; Depp wcześniej współpracował z fundacją).

CZYTAJ: Dziś Światowy Dzień Krwiodawstwa. Dlaczego warto oddawać krew?

CZYTAJ: Zaskakujący sposób, w jaki mama Igi Świątek gratuluje jej zwycięstwa

Brak postów do wyświetlenia