Wrocławski szpital z akredytacją ECIBC. To pierwsza taka placówka w Polsce

0
103
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologi i Hematologii (DCOPiH)

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologi i Hematologii przyznano akredytację ECIBC, uznając je za jeden z najlepszych europejskich szpitali zajmujących się leczeniem pacjentek z rozpoznaniem raka piersi. To jedyna placówka w Polsce, która ma akredytację ECIBC. Za szczególnie pochwalono szpital?

Wrocławski szpital przy pl. Hirszfelda we Wrocławiu wszedł do grona czołowych europejskich szpitali zajmujących się leczeniem pacjentek z rozpoznaniem raka piersi. Placówce przyznano akredytację ECIBC. To pierwszy raz, kiedy to polski ośrodek dostaje taki certyfikat. Szpital był badany przez European Commission Initiative on Breast Cancer (ECIBC) i jej komisję w składzie: został przygotowany przez powołany przez Komisja Europejska, międzynarodowy zespół audytorów m.in. z Niemieckiego Towarzystwa Onkologicznego oraz Onco Cert, organizacji, która od 20 lat zajmuje się certyfikowaniem oddziałów leczenia raka piersi (Breast Unit) w całej Europie. Członkowie zespołu przeanalizowali i ocenili standardy diagnostyki, terapii oraz wyniki leczenia pacjentów wrocławskiego szpitala.

-Audytorzy wzięli pod lupę 73 mierniki dotyczące każdego z etapów diagnostyki i leczenia pacjentek onkologicznych. Mierniki te pomagają obiektywnie ocenić i porównać jakość świadczonych usług. Wskazali, m.in., że diagnostyka, zabiegi operacyjne, leczenie systemowe, radioterapia oraz opieka fizjoterapeuty i psychologa oferowane pacjentkom w DCOPiH są na poziomie najlepszych ośrodków w Europie. Zwrócili także, uwagę na innowacyjny i rzetelny sposób przygotowywania i sprawozdawania danych przez wrocławski ośrodek.- mówi lek. Katarzyna Konat-Bąska, radioterapeutka, koordynatorka projektu w DCOPiH.

Akredytacja ECIBC to drugie potwierdzenie wysokiej jakości usług medycznych wrocławskiej placówki. W 2021 roku szpital uzyskał międzynarodowy certyfikat IPPAC.

-Raporty, które otrzymaliśmy po audytach iPAAC, a następnie ECIBC, wskazują, że zaproponowane w ośrodku diagnostyka i leczenie nowotworów piersi jest na najwyższym europejskim poziomie.- stwierdza lek. Aleksandra Sztuder, radioterapeutka, pełnomocnik dyrektora ds. sieci kompleksowej opieki onkologicznej DCOPiH.

CZYTAJ: Dziś Światowy Dzień Krwiodawstwa. Dlaczego warto oddawać krew?

CZYTAJ: Zaskakujący sposób, w jaki mama Igi Świątek gratuluje jej zwycięstwa

Brak postów do wyświetlenia