Pilne! Polska gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn w 2027 roku

0
72
Mateusz Morawiecki, Bartosz Kurek (fot. X)

Polska trzeci raz w historii zostanie gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. O tym, że to Polska zorganizuje mistrzostwa świata, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Polska gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Taką informację przekazał premier Mateusz Morawiecki podczas trwającego w Zakopanem Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki. Na scenie towarzyszył mu m.in. kapitan kadry, Bartosz Kurek.

To będzie trzeci raz kiedy to Polska będzie gospodarzem męskich mistrzostw świata. Pierwszy raz Polacy organizowali taką imprezę w 2014 roku. Turniej zakończył się triumfem Polaków, którzy po raz drugi w historii zdobyli złoty medal, pokonując w finale Brazylię 3:1.

Kolejny mundial odbył się w Polsce w 2022 roku po tym, jak odebrano prawa organizowania imprezy Rosji po inwazji na Ukrainę i przyznano Polsce oraz Słowenii. Tym razem Polacy zostali wicemistrzami, przegrywając z Włochami 1:3.

Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił, że to Polska będzie gospodarzem mistrzostw świata w 2027 roku, choć na stronie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) nie ma jeszcze informacji potwierdzającej te doniesienia.

CZYTAJ: Trwają w najlepsze zdjęcia do prequelu „Samych Swoich”. Wiemy, kto zagra Kargula i Pawlaka
CZYTAJ: „Beckham”. Film dokumentalny o wzlotach i upadkach Davida Beckhama już za chwilę na Netflix

Brak postów do wyświetlenia