Telewizja Polska podpisała umowę z PZPN na emisję polskich rozgrywek

0
66
TVP popisało umowę z PZPN na transmisję meczów ligowych do 2027 roku (fot. media2.pl)

Telewizja Polska podpisała z PZPN umowę, która daje TVP wyłączne prawa do emisji polskich rozgrywek piłkarski. Przeczytajcie jakie mecze ligowe zobaczycie od teraz w TVP.

TVP i PZPN podpisało umowę, która daje Polskiej Telewizji wyłączne prawa do emisji polskich meczów ligowych do 2027 roku.

Plan zakłada, że w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027 widzowie TVP zobaczą ok. 99 spotkań piłkarskich Fortuna Pucharu Polski na szczeblu centralnym oraz 1500 wybranych meczów Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi oraz Superpuchar Polski. Umowa pomiędzy TVP i PZPN otwiera również drzwi do większej oglądalności piłki kobiecej oraz rozgrywek młodzieżowych i futsalu. Zawarte porozumienie obejmuje bowiem transmisję niektórych meczów Orlen Ekstraligi Kobiet, finału Orlen Pucharu Polski kobiet, spotkań młodzieżowych reprezentacji mężczyzn (od U-15 do U-21), reprezentacji kobiet (U-19 i seniorki) oraz starć reprezentacji w futsalu.

Telewizja Polska nabyła wyłączne prawa do transmisji meczów w telewizji linearnej oraz w internecie, aplikacjach mobilnych, a także Smart TV i telewizji hybrydowej. Przypomnijmy, że Telewizja Polska jest również wyłączną instytucją posiadającą prawa do transmisji wszystkich meczów reprezentacji Polski do 2028 roku.

fot. tvp sport

CZYTAJ: Joanna Kulig została członkinią Amerykańskiej Akademii Filmowej. Zdecyduje, kto dostanie Oscara!

CZYTAJ: Iga Świątek wygrywa w Pekinie i znów zapisuje się w historii!

Brak postów do wyświetlenia