To pierwsza taka restauracja w Polsce! Tyle gwiazdek niema nikt inny

0
158
Bottigliera 1881, krakowska restauracja, która ma dwie gwiazdki Michelin (viva.pl)

To pierwsza taka restauracja w Polsce. Znajdziesz ją w Krakowie. Żaden inny lokal w kraju nie doczekał się tylu gwiazdek Michelin!

To wielki sukces dla polskiej gastronomi. Polska doczekała się lokalu z dwiema gwiazdkami Michelin. To pierwszy raz, kiedy Polska może pochwalić się lokalem z wyróżnieniem dwóch gwiazdek Michelin.

Bottigliera 1881 – niewielka restauracja przy ul. Bocheńskiej w Krakowie otrzymała dwie gwiazdki Michelin. To historyczne wyróżnienie. Nikomu wcześniej w Polsce nie udało się sięgnąć po dwie gwiazdki Michelin. Restauracja już wcześniej była wyjątkowa, ponieważ była jedynym lokalem w Polsce mogącym pochwalić się posiadaniem gwiazdki Michelin. Dwie inne restauracje, które również otrzymały Gwiazdkę – Atelier Amaro i Senses – zamknęły się w czasie pandemii.

Gwiazdka Michelin to najwyższe i najsłynniejsze odznaczenie w świecie restauracji – gwiazdka przyznawana przez specjalistów z firmy Michelin – to marzenie każdego szefa kuchni. Stanowi uhonorowanie wieloletniej pracy nad koncepcją restauracji oraz pozwala na poznanie jego dokonań przez międzynarodową publiczność.

Innym lokalem, który może świętować z krakowskim lokalem jest poznańska restauracja Muga, która dostała własnie swoją pierwszą gwiazdkę Michelin.

CZYTAJ: Andy Murray odrodzony! Szkot wygrywa na trawie

CZYTAJ: Netflix. Czerwcowe nowości godne uwagi

Brak postów do wyświetlenia